Kurs strzelecki w Bychawie

Celem szkolenia było:

- przygotowanie uczestników do prowadzenia strzelań z rożnych rodzajów broni;

- zapoznanie z zadaniami i obowiązkami Prowadzącego Strzelanie;

- zapoznanie z zasadami pomocy przedmedycznej;

- przedstawienie wybranych problemów prawnych związanych z bronią;

- zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa i warunkami technicznymi jakie muszą
spełniać strzelnice;

- zapoznanie z procedurami przygotowującymi do strzelania oraz strzelanie z

różnych rodzajów broni;

- zapoznanie z budową broni strzeleckiej, zasadami działania i sposobem

przystrzeliwania;

- zapoznanie z organizacją strzelnic oraz ich wyposażeniem w pomoce niezbędne do
przeprowadzenia strzelań;

- zapoznanie z warunkami strzelań, wydawanymi komendami i czynnościami

wykonywanymi na te komendy.

Instruktorzy Fundacji Byłych Żołnierzy i Funkcjonariuszy Sił Specjalnych SZTURMAN oprócz minimum programowego przewidzianego dla kursu ,zrealizowali dodatkowo szkolenie z zakresu bojowych technik posługiwania się bronią krótką i długą oraz taktycznego zachowania się na polu walki.

Szkolenie w Bychawie jest zaledwie niewielką częścią, dużego zadania, obejmującego przeszkolenie na terenie kraju 210 członków organizacji proobronnych w zakresie uzyskania uprawnień do prowadzenia strzelania na obiektach i z broni obiektowej z wkładką na wszystkie rodzaje broni. Kursy realizowane przez Fundację SZTURMAN są na zlecenie i ze środków finansowych Ministerstwa Obrony Narodowej. Nadzór merytoryczny nad realizacją zadania sprawuje Biuro ds Proobronnych Ministerstwa Obrony Narodowej.